Виїзне засідання профільних робочих груп

21 червня у Берегівській райдержадміністрації відбулося виїзне засідання профільних робочих груп з питань правового захисту, соціального захисту та зайнятості Міжвідомчої робочої групи з питань виконання Плану заходів щодо реалізації в області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

Участь у засіданні взяли представники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, Берегівської райдержадміністрації, Берегівського міськвиконкому, ромських громадських організацій.

Під головуванням начальника управління національностей та релігій облдержадміністрації, заступника голови Міжвідомчої робочої групи Йосипа Резеша, за участі заступника голови райдержадміністрації Федора Бімби та депутата Ужгородської міської ради, голови Закарпатського обласного молодіжного ромського об’єднання, «Романі Черхень», голови профільної робочої групи з питань соціального захисту Мирослава Горвата і голови Конгресу ромів Закарпаття «Праліпе», голови профільної робочої групи з питань соціального захисту та зайнятості Сергія Чічака, обговорили проблемні питання ромської громади Берегівського району та міста Берегово.

Зокрема, Дрозденко Ганна, в.о начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі та Роман Олександр – заступник начальника Берегівського районного відділу Головного управління ДМСУ інформували про забезпечення ромів ідентифікаційними документами.
Йшлося також про проведення профілактичної роботи, спрямованої на протидію упередженому ставленню до осіб, які належать до ромської національної меншин.

Як зауважив начальник управління національностей та релігій облдержадміністрації Йосип Резеш, у Закарпатській області відвертих проявів ворожнечі або нетерпимості між представниками різних національностей немає. Навпаки, Закарпаття – толерантний і дружелюбний край.

«Саме через такі зустрічі, де можна обговорити наболілі питання усіх зацікавлених сторін (як представників влади, так і ромської громади ), маємо напрацювати механізми і реальні кроки вирішення проблемних питань. Тому необхідно продовжувати роботу і зібрати засідання інших профільних груп, залучити ширше коло учасників», – зауважив заступник голови райдержадміністрації Федір Бімба.

За підсумками засідання Міжвідомчої робочої групи, вирішено на протязі місяця провести ще одне засідання із залученням лідерів ромських громад району, а також підготувати пропозиції до внесення змін до Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року/