Нарада щодо реалізації в районі Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини

Вчора, 6 вересня, при заступнику голови райдержадміністрації Федору Бімбі відбулася нарада щодо реалізації в районі Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини.

Участь у нараді взяли лідери ромських громадських організацій – Сабов Йосип, Горват Шандор та Балог Єлізавета, а також керівники структурних підрозділів РДА: начальниця відділу освіти, молоді та спорту Дьенді Шімон, начальник управління соціального захисту Володимир Терпай, начальник відділу культури і туризму – Ласло Галас, завідувачка сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Марія Муска, головний лікар Берегівського центру ПМСД – Руслана Гедєш та представник районного центру зайнятості – Алла Караваєва.

«Ми періодично заслуховуємо кожен структурний підрозділ райдержадміністрації щодо виконання Стратегії. На разі, з початком нового навчального року, актуальними є реалізація освітніх завдань Стратегії. Адже дуже важливою складовою інтеграції ромів в українське суспільство є освіта», – зауважив на початку заступник голови РДА Федір Бімба.

Відтак, начальниця відділу освіти, молоді та спорту Дьенді Шімон поінформувала про заходи підвищення освітнього рівня ромських дітей та навела деякі статистичні дані.

«Зараз у загальноосвітніх закладах району навчається 1052 учнів ромської національності. Одним з проблемних питань є низька відвідуваність та низька кількість учнів, які здобувають повну або базову середню освіту. На це треба звернути увагу, насамперед ромській громаді. Необхідно активно зайнятися питанням освіти молодого покоління», – зазначила Дьенді Іштванівна.

Також, в ході наради обговорили питання участі ромського населення у культурно-мистецьких заходах, створення художніх ромських колективів, можливість отримати роботу через районний центр зайнятості.

«Інтеграція ромського населення в українське суспільство багато в чому залежить від бажання та реальних кроків ромської громади і їх лідерів. Сподіваємося, після цієї зустрічі вдасться покращити освітні показники, а також залучити ромську молодь у художні колективи», – підсумував заступник голови РДА Федір Бімба.