Порядок вклеювання фотографій до паспорта громадянина України при досягненні 25- та 45-річного віку

Законодавство України містить правило про обов’язковість вклеювати фотографії в паспорт після того, як громадянин досягне, відповідного віку. Мається на увазі досягнення 25 і 45 років.

До моменту відсутності потрібної фотографії, документ не матиме законної сили, і значить, його неможливо буде використовувати при необхідності.

Для того, щоб переклеїти фотографію в паспорті потрібно звернутися до територіального підрозділу  ДМС України за зареєстрованим місцем проживання, або до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).

У разі, коли особа не має місця проживання, за адресою якої вона може бути зареєстрована, та з певних причин не може або не бажає отримувати статус бездомної особи, або знята з реєстрації місця проживання для вклеювання фотокартки по досягненню 25 чи 45-річного віку, слід звернутися до територіального підрозділу ДМС України або центру надання адміністративних послуг за останнім зареєстрованим місцем проживання або за фактичним місцем проживання.

У разі, якщо Ви маєте довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО) – до територіального підрозділу ДМС, а також центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), центрів обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ» за місцем фактичного проживання, яке зазначене у довідці.

Якщо Ви не отримували довідку ВПО та маєте зареєстроване місце проживання на території Донецької або Луганської області де органи державної влади не здійснюють свої повноваження, документи, необхідні для вклеювання у паспорт фотокартки по досягненню 25 або 25-річного віку, необхідно подавати до будь-якого територіального підрозділу ГУДМС України в Донецькій області та відповідно УДМС України в Луганській області, а також центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), який здійснює свої повноваження.

Крім того, вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України здійснюється безкоштовно.

Заява подається заявником особисто і потрібно мати з собою наступний пакет документів:

  1. паспорт громадянина України;
  2. дві (або три – у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому віку (фотокартки, що подаються для оформлення паспорта, мають бути виконані з одного негатива, із зображенням обличчя виключно анфас, без головного убору, виготовленими на тонкому білому або кольоровому фотопапері без кутика; для громадян, які постійно носять окуляри, обов’язкове фотографування в окулярах).

Термін розгляду заяви становить 5 днів.

Також особа повинна звернутися до  територіального підрозділу  ДМС України або до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП)  не пізніше ніж через місяць після досягнення 25- або 45 – річного віку.

За безоплатною правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Мукачево, вул. Пушкіна, 30, моб.тел.: 095-831-15-74.