ЗАКАРПАТТЯ ПРИЙМАТИМЕ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНИЙ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Цього року Закарпаття визначено основним майданчиком проведення заходів до Дня української писемності та мови, які пройдуть в області 8-9 листопада.

Поряд з вже традиційними заходами відбуватимуться творчі зустрічі, поетичні вечори, майстер-класи та виставки унікальних видань. Вкотре закарпатці разом із керівництвом області, районів та міст писатимуть Всеукраїнський диктант національної єдності.

Так, до проведення свята долучаться учасники фестивалю «Карпатська ватра» – українські письменники Карпатського регіону (Закарпаття, Львівщини, Буковини, Прикарпаття, а також Румунії, Угорщини, Словаччини та Польщі). Вони проведуть ряд творчих зустрічей із викладачами української філології, школярами та студентами в Ужгороді, а у с. Великі Лучки Мукачівського району відкриють музей засновника Товариства української мови на Закарпатті Ю. Керекеша і презентують книгу про нього.

У рамках заходів в обласному центрі будуть експоновані рукописні книги та стародруки з фондів Мукачівської греко-католицької єпархії.

 На гостей свята очікують цікаві перформанси – відкритий майстер-клас з рукописних кириличних шрифтів та чемпіонат скоромовок, переможці якого візьмуть участь в урочистому закритті Днів української писемності та мови.

 Окрім того, у програмі заходів передбачено проведення поетичного марафону, тематичного круглого столу, книжкової виставки та прес-конференції за участі представників Міністерства культури України та керівництва Закарпатської облдержадміністрації. Гостями краю у ці святкові дні будуть видатні українські письменники та майстри слова. Зокрема, участь у концертній програмі разом із закарпатськими виконавцями візьмуть гурт «Riverland» (м. Дніпро), Заслужений артист України Віталій Свирид та Народна артистка України Марія Бурмака.

Відповідні урочисті заходи пройдуть у всіх районах області. Про подробиці проведення Днів української писемності та мови буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, що свято заснували Указом Президента України «Про День української писемності та мови» у 1997 році. У документі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».