15 листопада – Міжнародний день відмови від паління.

Ідея започаткована у 1971 р. Артуром П. Муллані, котрий запропонував людям відмовитися від сигарет на один день, натомість пожертвувати зекономлені кошти до стипендіального фонду його школи для навчання дітей у коледжах. Ідею підхопили в Американському агентстві боротьби з онкологічними захворюваннями і цей день став початком руху боротьби з курінням та допомоги тим, хто намагається позбутися цієї шкідливої звички.

Адже за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я 90% смертей від раку легенів, 75% – від хронічного бронхіту і 25% – від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням.

Мета Міжнародного дня відмови від паління — сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

Треба пам’ятати, що тютюнокуріння – це проболема, з якою може впоратися кожний Більше про те як кинути палити читайте тут: Пам’ятка для населення “Кинути_курити може кожен”