Форум Мереж ЄС та Єврошколи у Києві

3-4 жовтня 2019 року в Києві Представництво Європейського Союзу в Україні провело Форум Мереж ЄС та Єврошколи. Майже 300 гостей взяли участь у події. Відомі політики та експерти з євроінтеграції були спікерами Форуму.

“Для деяких Європейський Союз означає стандарти, регуляторні норми та закони. Але ЄС також означає і свободу”, – з таких урочистих слів Голови Представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса розпочався перший день Форуму Мереж ЄС та Єврошколи 2019.

“Мені дуже приємно опинитися тут. Адже тут є люди які рухають Європу в Україні. 16 000 людей взяли участь у всеукраїнській он-лайн вікторині Євроквіз. Останнім часом була організована велика кількість дискусійних зустрічей та дебатів по всій Україні. Надзвичайно важливо дізнаватися більше про можливості від ЄС. Давайте просувати це далі!”, – додав пан Маасікас. Крім Посла Матті Маасікаса, спікерами першого дня Форуму були Міністр освіти і науки України Ганна Новосад, заступник Міністра Молоді та спорту України Олесандр Ярема.

 “У нас дуже амбітні плани на формування політики освіти. Ми хочемо бути більш залучені до ЄС . Хочемо бачити шкільну політику в пріоритеті. Наша мета – реформувати освіту в Україні так, щоб студент міг отримати максимум і бути високо конкурентним на ринку праці. Ми маємо бути на рівні з Європейськими університетами”, – зазначила Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України під час дискусійної панелі “Україна-ЄС в епоху змін”.

Заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема підкреслив: “Ми збільшуємо рівень мобільності. Для молоді має бути можливість побачити країни Європейського Союзу, щоб більш критично підходити до уявлення і бачення своєї реалізації в Україні або поза її межами”.

“Важливо, що ви налаштовані на євроінтеграцію, і що у вас є європейські цінності. Урядовий офіс це той суб’єкт, який має забезпечити безперервність і ефективну координацію на шляху до євроінтеграції”, – звернулася до гостей Форуму представниця Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Зоряна Макаруха.

Протягом двох днів Форуму учасники мереж ознайомилися з останніми новаціями та політиками ЄС у відносинах з Україною, поділилися досвідом для планування спільної діяльності та стратегій розвитку для кожної мережі  а також дізналися про участь у програмах мобільності та проектах Європейського Союзу. Участь у форумі взяла і представниця Берегівщини – завідувач сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Марія Муска.

Наприкінці заходу високоповажні гості Форуму нагородили найкращих учасників Євровікторини 2019 та конкурсу проектів євроклубів.

Форум мереж ЄС відбувається в рамках проекту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні». Виконавцем проекту виступає ГО «Фундація «Відкрите суспільство».