Відфестивалили: 14-й фестиваль гентешів (різників) у селі Геча

В суботу, 25 січня, у селі Геча, відбувся 14-й фестиваль гентешів (різників).
У програмі фестивалю-конкурсу – традиційне, показове обпалювання свині соломою та її розбір; приготування страв зі свинини, дегустація та оцінювання; демонстрація копчення ковбаси та реалізація свіжої продукції; дегустація вин, гурки, пікниці від місцевих виробників.

На фестиваль завітали очільники району і області – в. о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко, голова Берегівської РДА Іштван Петрушка, голова районної ради Йосиф Шін, Міський голова Берегово Золтан Бабяк.

«Закарпаття — багатонаціональний край, у якому проживають представники понад 100 національностей та народностей. Тому фестиваль цікавий для представників різних національних спільнот, які шанують і поважають традиції один одного, — сказав, звертаючись до гостей свята Олексій Гетманенко. — Зберігаючи свою унікальність та автентичність, кожна етнічна група змістовно наповнює культурну спадщину Закарпаття. Нехай сьогоднішнє свято подарує всім незабутні враження та теплоту дружнього спілкування».

Дійсно, у цьому швидкоплинному цифровому світі, треба берегти і цінувати унікальні сільські традиції, домашні рецепти, розвивати та демонструвати свої культурні надбання. Саме вони можуть стати запорукою успішного розвитку туристичної сфери.

Тож бажаємо гарного відпочинку і смачних страв!