Жнива. Напружена пора для хліборобів і пожежників

Встановлюється суха сонячна погода на території району розпочалась напружена пора для хліборобів, а з нею й найбільш пожежонебезпечний та тривожний  період для пожежних формувань району.

Загальновідомо, що в цей період найменша необережність а бо ж необдумане зумисне спалювання стерні та пожнивних залишків на хлібних масивах, можуть призводять до масштабних пожеж, які перетворюють золоте зерно на чорний попіл. Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні.

Виходячи з аналізу минулих років хлібні масиви в період воскової стиглості не завжди обкошують та оборюють, не розбивають їх на площі менші 50 га., на випадок виникнення пожежі не встановлюють на полі трактор з плугом. Не всі одноосібники та фермери які мають власні комбайни, забезпечили їх 2 сертифікованими вогнегасниками та протипожежним інвентарем, в разі виявлення фактів їх роботи без вказаних первинних засобів пожежогасіння, до них будуть вживатись штрафні санкції.

З метою недопущення пожеж під час збирання та зберігання нового врожаю, доречно ще раз нагадати основні вимоги правил пожежної безпеки в період жнив:

  • Під час збирання врожаю вся сільськогосподарська техніка повинна мати відрегульована та забезпечена справними іскрогасниками та сертифікованими вогнегасниками (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома лопатами та мітлами, а автомобілі – одним вуглекислотним чи порошковим вогнегасником);
  • Всі робітники які збирають врожай та заготовляють грубі корми, повинні під розпис  пройти протипожежні інструктажі;
  • Комбайни повинні бути обладнані заземлювальним ланцюгом;
  • В місцях прилягання хлібних масивів до автодоріг, лісопосадок, їх необхідно обкосити та оборати захисною смугою 4м.;
  • Категорично забороняється під час жнив спалювати жнивні рештки та стерню.

Берегівський МРВ ДСНС України у Закарпатській області звертається до працівників сільгосппідприємств та фермерських господарств, одноосібників, а також до всіх громадян із проханням суворо дотримуватись правил пожежної безпеки, адже причиною пожежі може стати необережно кинутий недопалок цигарки або не загашений сірник.