Оглянули сміттєві затори на річці Боржаві та склали план дій щодо їх ліквідації

Вчора, під керівництвом першого заступника голови Закарпатської ОДА Мирослава Білецького, учасники виїзного засідання робочої групи з питань ліквідації стихійних сміттєзвалищ у руслах річок оглянули сміттєві затори на річці Боржаві та в урочищі «Атак». Участь у роботі виїзної комісії взяв голова Берегівської РДА Ігор Вантюх.

Зараз на р. Боржава є близько 10 невеликих сміттєвих заторів. Вони сформовані з органічного (залишки дерев, наноси) та неорганічного (ПЕТ-пляшки, пакети, побутові та будівельні відходи) сміття.

Оскільки  більшість заторів знаходяться на території природоохоронної зони «Атак» (відрізок р. Боржава біля с. Квасово), то виникає складність у використанні технічних засобів. Адже тут знаходяться рідкісні червонокнижні рослини.

Тож, при покращенні погодних умов, для вирішення проблеми сміттєвих заторів на р. Боржаві будуть залучені екологи, управління ДСНС, водолази.

Ігор Вантюх, голова Берегівської РДА: «Одна з нагальних і актуальних проблем сьогодення – засміченість річок, лісів. Наше завдання – зменшити кількість відходів, особливо пластику, який потрапляє у екосистему.

Також важлива екологічна просвіта для населення та проведення еко-акцій. Поспілкувався на цю тему з засновником ГО «Кольорові баки» – Віктором Бучинським та представницями екологічного руху «Let’s do it, Ukraine» – Дариною Скибою та Світланою Самойлюк. Сподіваюся, будемо співпрацювати та разом робити наш край чистішим.»