УВАГА! «Гаряча лінія»

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, а це в кліматичних умовах України — із середини липня до настання ociннix заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання — амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка). Пилок амброзії, попадаючи в очі, ніс, бронхи, викликає сльозотечу, погіршує зip, підвищує температуру тіла: різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів призводить до нападів бронхіальної астми.

В умовах нашої місцевості ефективними способами боротьби з амброзією є обробка гербіцидами (по узгодженню із санепідемстанцією), виривання поодиноких рослин з корінням та проведення скошування до початку її цвітіння.

У разі виявлення амброзії полинолистої повідомляйте районну Держінспекцію з карантину рослин за тел.: 0997768500

Враховуючи велику шкідливість амброзії полинолистої як для сільського господарства, так i для здоров’я людей, боротьба з нею є одним з важливих i першочергових завдань ycіx землекористувачів. Невиконання приписів державної служби з карантину рослин щодо знищення амброзії полинолистої тягне за собою накладення штрафу як на посадових осіб, так i на громадян згідно зі статтею 238 Кодексу України про адміністративні правопорушення.