Спекотне літо. Як допомогти організму? Рекомендації МОЗ.

1501662315-6601Найбільш поширені поради для населення щодо профілактики негативного впливу спекотної погоди:
– уникати вживання алкоголю;
– носити легкий одяг;
– часто пити, не чекаючи виникнення відчуття спраги;
– знаходитись у прохолодному та кондиційованому приміщенні;
– носити головні убори;
– уникати або зменшити фізичні навантаження;
– захистити себе від сонячних променів;
– вивчити симптоми захворювань, що пов’язані з перегрівом, та заходи допомоги;
– спостерігати за чутливими до спеки людьми;
– не залишати дітей у закритих автомобілях;
– уникати виходу на вулицю в найбільш спекотні години;
– часто приймати ванну або душ.

Поради, що підтверджені науковими даними:
– Загалом необхідно збільшити пиття протягом усього періоду спекотної погоди. Люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги. Також необхідно спостерігати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно (лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою когнітивною функцією);
– Чутливі люди мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом спекотних періодів. Необхідним є носіння легкого одягу та частий прийом ванни або душу;
– Необхідно знизити звичайну фізичну активність у спекотні періоди. Метаболічна теплопродукція залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Люди повинні бути обізнані про підвищення ризику при фізичній активності під час спекотної погоди та симптоми теплового удару.

Також слід знати, що нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), інгібітори АПФ, АРА, сульфаніламіди та індінівір пригнічують ниркову функцію. А НПЗЗ, аспірин та парацетамол не рекомендовані для лікування теплового удару.

Лікарі підкреслюють, що у спеку, ліками високого ризику є діуретики, антихолінергічні засоби, нейролептики. Зокрема, небезпечний стан дегідратації, викликаної прийомом діуретиків та інгібіторів АПФ, може знижувати вісцеральний кровотік у печінці та нирках, зменшуючи виведення лікарських речовин та токсинів. Помірна та тяжка дегідратація асоціюється з ризиком розвитку гіповолемії та ортостатичної гіпотензії, що викликає коливання частоти серцевих скорочень.

Бережіть здоров’я!