Україна прагне повернути на порядок денний питання про план дій щодо членства в НАТО – Президент

723541Президент Петро Порошенко вважає символічною і вагомою роль українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ Seа Breeze у стратегічному партнерстві України з Північноатлантичним Альянсом.

Президент зазначив: «З 1997 року ці навчання надають нам суттєву допомогу у відродженні військово-морського потенціалу держави, сприяють досягненню ВМС України сумісності із флотами держав – членів НАТО, що є передумовою запланованого нами членства в цьому оборонному союзі – тоді, коли країна буде відповідати критеріям, коли будуть імплементовані результати наших реформ в усіх без виключення сферах».

Глава держави підкреслив, що реформи, які потрібні для членства в НАТО, майже повністю співпадають з реформами, які необхідні для членства в ЄС. Президент додав, що сьогодні українці підтримують і об’єднанні навколо трансатлантичної та європейської інтеграції.

«Ми, українці, на собі відчули ту загрозу миру в Європі та в усьому світі, яка генерується з Кремля, – із столиці країни, яку свого часу Рональд Рейган називав імперією зла», – сказав Петро Порошенко.

Петро Порошенко назвав важливим досягненням побудову українських Збройних Сил, відродження української армії і флоту. «Наш намір повернути на порядок денний питання про план дій щодо членства в НАТО і наближення нашого оборонно-безпекового сектору до стандартів Альянсу, засвідчена численними опитуваннями громадської думки потужна підтримка саме такої стратегії, – все це засвідчує, що обраний курс правильний і безальтернативний», – підсумував Президент.