Міністр закордонних справ України Павло Клімкін приїхав на Берегівщину

DSC_0264Спочатку Павло Анатолійович, разом із головою райдержадміністрації Іштваном Петрушкою та міським головою Берегова Золтаном Бабяком, відвідав Берегівську угорську гімназію ім. Габора Бетлена та поспілкувався з учительським колективом і учнями випускних класів.

Спілкування відбулося у невимушеній атмосфері. Кожен з учителів мав нагоду висловити свої думки щодо освітнього закону та його впровадження у школах з угорською мовою навчання.

«Приймаючи новий Закон «Про освіту», Україна ніяким чином не хоче, щоб угорці стали менш угорцями, хоч на 1%. Навпаки, українська держава збільшує шанси, дає нові перспективи дітям національних меншин»,- зауважив Павло Клімкін.

«Нас із Угорщиною пов’язує тисячоліття дружби. Всі знають про Анну Ярославну – київську княгиню, яка стала королевою Франції. Але ж ми маємо згадати, що сестра Анни – Анастасія Ярославна – була дружиною угорського короля Андраша І. Ось звідки беруть початок українсько-угорські історичні зв’ֽязки», – додав міністр.

DSC_0260 – копіяПотім  міністр завітав до Берегівської української гімназії. Тут він поспілкувався з учнями на уроці інформатики, оглянув кабінет, де зберігається старе навчальне обладнання  з фізики (сам Павло Клімкін за освітою – фізик).

Павло Анатолійович цікавився в учнів про їх майбутній вибір професії, їхні вподобання, про що мріють, де хочуть навчатися.

Далі керівник МЗС мав зустріч із керівництвом і депутатами Берегівської районної ради та громадськими активістами.