Про забезпечення захисту законних прав та інтересів дітей

DSC_0021Сьогодні перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Матій та в.о. начальника служби у справах дітей Анатолій Німець обговорили подання на розгляд сесії районної ради Програми забезпечення права дитини на виховання в сімейному оточенні на 2018 – 2025 роки; розглянули актуальні питання, що стосуються роботи соціальних служб в умовах децентралізації, механізм придбання соціального житла у 2018 році за рахунок субвенції з державного бюджету та виконання І етапу з реалізації плану Національної стратегії реформування інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки.

В межах реформи децентралізації та передачі повноважень і ресурсів на місцевий рівень є реальний шанс змінити систему інституційного нагляду за дітьми та зробити крок у бік скасування колективного виховання дітей, які позбавлені батьківської уваги.

“Виховання в сім’ї – є першоосновою розвитку особистості дитини; предметом основної турботи та основним обов’язком батьків. Значну кількість дітей сьогодні можна повернути з інтернатів у сім’ю, але для цього необхідне привернення уваги громади до соціальних проблем і спільного пошуку та реалізації шляхів їх вирішення (як підготовка до відповідального батьківства і визнання його соціального престижу)”, – підсумував В. Матій.