Закарпатська область долучилася до проектів Марини Порошенко – «Книга Миру» та розвиток інклюзивного освітнього середовища

963bbc17bd736ba685f0e52f27a3770f_1518607997_extra_largeДружина Президента України Марина Порошенко відвідала Закарпатську область із робочим візитом. Перша леді разом зі школярами Закарпаття, чиї батьки захищають нашу державу на Сході, заповнили сторінки всеукраїнського проекту «Книга Миру». Закарпаття стало дев’ятнадцятою областю, яка долучилася до «дитячої молитви за мир в Україні».

Новий розділ у «Книзі Миру» формували учні інклюзивної Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 – ліцею «Лідер». У закладі навчається багато дітей військовослужбовців, адже поруч розташована військова частина 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади.

Також у рамках візиту дружина Президента та голова Закарпатської  ОДА Геннадій Москаль підписали Меморандум про приєднання регіону до національного проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується спільно з Міністерством освіти і науки України.

За словами дружини Президента, наразі у Закарпатській області працює 141 інклюзивна школа, де навчається 298 учнів з особливими освітніми потребами, але інклюзивною освітою охоплені близько 1,5% «особливих» дітей Закарпаття.

Для забезпечення доступних і якісних умов навчання дітей з особливими освітніми потребами, Марина Порошенко передала Геннадію Москалю типові проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати, розроблені Фондом Порошенко та рекомендовані Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ під час створення нового освітнього простору. Перша леді висловила сподівання, що в найближчому майбутньому ці проекти будуть реалізовані на Закарпатті