Нові бланки Декларації про доходи громадян та Заяви на отримання субсидій

subsidii_0Міністерством соціальної політики затверджені нові бланки Декларації про доходи громадян та Заяви на отримання субсидій в яких враховані зміни, відповідно нового Положення про порядок призначення житлових субсидій. Зокрема, в Декларації відтепер слід заповнювати такі пункти:

1. Дані про осіб, які входять до складу домогосподарства і їх зареєстроване та фактичне місце проживання. Що це означає?

Раніше подружжя могло жити разом, але мати різну реєстрацію (в т.ч. діти). При цьому, субсидія розраховувалася лише на зареєстрованих членів сім’ї. Ні соціальна норма, ні доходи тих, хто проживав фактично, не враховувалися. Тепер, якщо мова йде про сім’ю, то при розрахунку субсидії беруться до уваги доходи всіх членів сім’ї (і зареєстрованих, і тих хто проживає фактично), а от соціальні нормативи розраховуються лише на тих, хто зареєстрований.
2. Зважаючи на це, в Декларації передбачено окремий пункт, у якому слід вказувати дані про всіх членів сім’ї, незалежно від місця реєстрації.
3. Окрім того, відтепер потрібно вказувати також доходи (інформація про які відсутня у відповідних реєстрах) усіх членів сім’ї, незалежно від місця реєстрації.
4. Також, заявник зобов’язаний внести в Декларацію відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше, ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім’ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (і фактичного також).
5. Варто звернути увагу на розшифрування графи “Примітка”. Сюди слід вносити інформацію не лише про фактичне проживання особи за адресою, на яку призначається субсидія, а й відомості про перебування одного з членів сім’ї за кордоном сукупно понад 60 діб протягом періоду, за який вираховуються доходи для призначення житлової субсидії.
6.Встановлена відповідальність за недостовірні дані щодо фактично зареєстрованих членів сім’ї, їхні доходи та наявність атомобілів, яким менше 5 років.
До Заяви про призначення житлової субсидії також внесено інформацію про фактичне місце проживання осіб і додано пункт про необхідність комісійного вирішення справи щодо призначення субсидії.