Поняття ОСББ та основна мета його створення

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього майна (квартир, нежитлових приміщень) та управління, утримання і використання неподільного та загального майна (допоміжних та господарських споруд – під’їздів, підвалів, сараїв, горищ, прибудинкової території, тощо).

Згідно з чинним законодавством при створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) можливе ухвалення спільних рішень в умовах спільного володіння майном за відсутності 100-відсоткової згоди усіх власників. Це допоможе ефективному управлінню багатоквартирним будинком при наявності великої кількості мешканців.

Основна діяльність об’єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об’єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об’єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними зобов’язань, пов’язаних з діяльністю об’єднання.

Порядок створення ОСББ:

  1. Ініціювання зборів;
  2. Формування списків співвласників;
  3. Оповіщення всіх про збори;
  4. Початок установчих зборів;
  5. Обговорення питань;
  6. Порядок голосування;
  7. Оформлення рішення;
  8. Оповіщення всіх про прийняте рішення;
  9. Державна реєстрація.

Після створення ОСББ підвищується зацікавленість, відповідальність і, як наслідок, ефективність управління загальною власністю, покращується житлово-комунальне обслуговування.

Крім того, в ОСББ співвласники будинку набувають повноцінного представника своїх інтересів, як перед державними органами, так і перед комунальними службами і іншими юрособами.

Також ОСББ гарантовано отримує прибудинкову територію у власність, або в оренду. Це позбавить від неприємностей несанкціонованому будівництві об’єктів на прибудинковій території, передбачених місцевою владою.

Ще однією перевагою є те, що можна залучати додаткові доходи на утримання будинку з  джерел, які раніше не були задіяні або ж «поглиналися» ЖЕКами (оренда підвалів, послуги телефонної, телевізійної і інтернет-зв’язки, паркова і дворі та ін.).

За безоплатною правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Мукачево, вул. Пушкіна, 30, моб. тел.: 095-831-15-74.