ДСНС інформує про пожежну ситуацію

Настав осінньо-зимовий – найпожежонебезпечніший період. Впродовж 9 місяців 2018 року на території Закарпатської області спостерігається погіршення пожежної обстановки, а також збільшення кількості загиблих людей у вогні. Так, з початку року в області виникло 1639 пожеж, проти 1286 у 2017 роціспостерігається збільшення кількості пожеж на 27%. Прямі матеріальні збитки від пожеж зросли на 63%, і склали – 51,134 млн. грн., побічні – збільшились на 34%,  і склали – 107,708 млн. грн.

Протягом ІІІ кварталу 2018 року на 20%, в порівнянні з 2017 роком, збільшилась кількість загиблих внаслідок пожеж (37 осіб проти 30), кількість травмованих осіб на пожежах зменшилась – 18  проти 20  у 2017 році .

Тільки  за дев’ть місяців 2018 року  в Берегівському районі виникло 78 пожеж , проти 61  за аналогічний період минулого року.

Через перевантаження електромереж трапляються короткі замикання електропроводки – з подальшим горінням. Щоб заощадити, громадяни нерідко використовують у побуті несертифіковані електропобутові прилади, іноді кустарного виробництва, використовують електроприлади які непередбачені на таке навантаження.

Окремо хочеться зупинитися на пожежах у занедбаних будинках, відкритих підвалах і люках теплотрас, які в осінньо-зимовий період стають пристановищем для осіб без певного місця проживання. Рятуючись від холоду, вони розпалюють багаття, і вогонь іноді виходить із під їхнього контролю…

Закликаємо жителів м.Берегова та Берегівського району дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки, які всі в більшості знають, але чомусь не всі виконують. Не використовуйте для обігрівання житла електроприлади нестандартного виробництва. Не варто також перевантажувати електромережу, особливо в старому житловому фонді, там, де експлуатується стара електропроводка. Перед використанням електропобутових приладів необхідно дізнатися про їхню споживану потужність, перевірити штепсельні вилки й розетки на справність. Наприклад, для використання пральної машини, бойлера або мікрохвильової печі треба виділити окремі розетки – євростандарту.

Слід завжди пам’ятати, що невеликі пожежі – загоряння в електрощитовій, у сміттєпроводі або в підвальному приміщенні – можуть перерости в більші.

Окремо хочу звернутися до любителів паління в постелі: таке задоволення може виявитися останнім у їхньому житті, постраждати від нього можуть також рідні й сусіди.

Керівникам підприємств і установ необхідно суворо контролювати дотримання правил пожежної безпеки, обмежити доступ сторонніх осіб у горищні приміщення й підвали, не допускати скупчення в них сміття та розпалювання багать. Горомадян закликаємо не захаращувати під’їзди, тамбури, балкони будинків сміттям.

Запобігати пожежам набагато ефективніше, ніж ліквідувати їх наслідки.