Засідання «круглого столу» на тему: «Проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю та їх соціальний захист»

З метою привернення уваги до проблеми людей з інвалідністю, та з нагоди  Міжнародного дня людей з інвалідністю головний спеціаліст відділу обслуговування громадян по Виноградівському району Виноградівського об’єднаного управління ПФУ Закарпатської області – Павленко Вікторія Степанівна прийняла участь в засіданні «круглого столу» на тему: «Проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю та їх соціальний захист», який відбувся 27 листопада 2018 року в Виноградівській районній філії Закарпатського обласного центру зайнятості.

У результаті живого спілкування учасники дійшли висновку, що настав час переходу від пасивної до активної соціальної політики  щодо інвалідів, одним з етапів якого є заохочення роботодавців та непрацюючих інвалідів у їх  працевлаштуванні, активізація мотивації праці інвалідів шляхом  підвищення рівня її оплати.

Це все можливе перш за все за умови формування у суспільстві доброзичливо-співчутливого ставлення до інвалідів, сприяння у  реалізації їх людського потенціалу.

Вікторія Степанівна проінформувала присутніх про   переваги офіційного працевлаштування, адже заробіток «в конверті» позбавляє працівника не тільки майбутньої пенсії, а і соціальних гарантій , звернула увагу присутніх на пряму залежність пенсії від розміру отримуваної заробітної плати та тривалості страхового стажу.

У присутніх осіб виникало багато питань щодо отримання соціальних пенсій та пенсій по віку , спеціаліст надала вичерпні  відповіді на  всі питання.

Також Вікторія Степанівна розповіла про можливості  Веб-порталу Пенсійного фонду України.  Кожен  громадянин індивідуально може здійснювати постійний контроль за даними , які впливають на його соціальні права.

Всім присутнім були надані буклети про переваги офіційного працевлаштування.