ЗАКАРПАТТЯ ОТРИМАЛО ВІД МІЖНАРОДНОГО КОМІТЕТУ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА 10,5 ТИСЯЧ КАРТРИДЖІВ ІНСУЛІНУ

У п’ятницю, 14 грудня, в Обласній клінічній лікарні ім. Андрія Новака відбулася передача гуманітарної допомоги інсулінами, яку Закарпаттю надав Міжнародний Комітет Червоного Хреста.
– Після звернення обласного департаменту охорони здоров’я до Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста з проханням допомогти із забезпеченням інсуліном для хворих на цукровий діабет, наша Організація з відповідним проханням звернулася до Національного Товариства Червоного Хреста. Колеги оперативно відреагували, і нині ми передаємо області гуманітарну допомогу у вигляді інсулінів виробництва Ново Нордіск (Франція/Бельгія), – розповіла голова Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Іванна Сабов.
Сьогодні область отримала три види інсуліну: МІКСТАРД (інсулін короткої та середньої тривалості дії) у кількості 1500 картриджів, ПРОТАФАН 5000 (інсулін середньої тривалості дії) 5000 картриджів та АКТРАПІД (інсулін короткої тривалості дії) у кількості 4000 картриджів. Користуються цими видами інсуліну 800 закарпатських хворих, із яких 650 – саме картриджними формами. Вартість вказаних медикаментів становить близько 1,7 мільйона гривень.
Це не перший гуманітарний вантаж для інсулінозалежних пацієнтів, які протягом останнього часу отримує Закарпаття.
– Два тижні тому Закарпатською обласною організацією Товариства Червоного Хреста отримано гуманітарний вантаж для подальшого розподілу в заклади охорони здоров’я області від Фонду Угорської Екуменічної Служби Допомоги, – зазначив заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас. – Тоді область отримала для потреб пацієнтів партію інсуліну вартістю близько 4 мільйонів гривень.
Ярослав Галас також подякував від імені обласної державної адміністрації Закарпатській обласній організації Товариства Червоного Хреста за підтримку і багаторічне впровадження гуманітарної місії на Закарпатті.

Довідково:

В області на обліку в ендокринологів перебуває 5 885 інсулінозалежних пацієнтів (5623 дорослих і 262 дітей), хворих на цукровий діабет. Всі вони внесені в єдиний реєстр інсулінозалежних хворих і отримують препарати інсуліну шляхом виписки електронних рецептів за системою повного або часткового відшкодування, відповідно до Переліку цих категорій хворих на діабет, зазначених у пунктах 1-9 Додатку до Постанови КМУ від 23 березня 2016 року № 239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну».