МОЗ дозволив дорослим безкоштовно вакцинуватися проти кору

На минулому тижні на кір захворіли 2 285 українців, а з початку року — більше 47 тисяч. Щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності.

В Україні відтепер скасовані вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору, паротиту і краснухи. Як зазначають в МОЗ, раніше на безкоштовну вакцинацію проти кору мали право виключно дорослі до 30 років, які контактували з хворими, і люди з груп професійного ризику – зокрема, медики, військові та працівники освітніх закладів.

Відтепер усі вікові обмеження скасовуються. Безкоштовна вакцинація гарантована дорослим, які:

не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті; контактували з хворими; за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

Ще одне нововведення – вакцинація немовлят.

За календарем щеплень, першу дозу вакцини проти кору, паротиту та краснухи дитині роблять у віці 12 місяців, але через спалах кору в Україні безкоштовне перше щеплення відтепер дозволяється робити вже з 6 місяців.

Така доза вважатиметься “нульовою”, а подальші планові щеплення потрібно буде робити, як і раніше: перша доза вакцини у 12 місяців, друга – у 6 років.

Докладніше: https://bit.ly/2JhoPXm