Щодо Стратегії розвитку політики у молодіжній сфері до 2030 року

11 травня, у Львові, відбулося обговорення проекту Стратегії розвитку молодіжної політики до 2030 року.  Також говорили про молодь, її проблеми та прагнення  в сучасній Україні.
Над розробкою Стратегії  працювали експерти з Департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, UNICEF Ukraine, pro.mova та представники з Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.

«Для нас важливо щоб цей процес ми робили разом. Оскільки ми хочемо будувати європейську демократичну державу, то включеність і спільне прийняття рішень допоможе у формуванні порядку денного країни. Щиро дякую учасникам за спільну роботу, аджне важливо, щоб напрацьована стратегія не була лише формальним документом, а щоб це був живий інструмент, на основі якого прийматимуться рішення на різних рівнях. Проговорити і написати – це було нашим завдання на сьогодні, але другою частиною нашої спільної роботи є проадвокатувати цей процес, щоб ключові слова і тези не зникли», – зазначив заступник міністра молоді і спорту України Олександр Ярема.

Від Берегівщини, в обговоренні пропозиції до Стратегії  розвитку молодіжної політики, взяла участь завідувачка сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Марія Муска.

Працювали над такими темами:
– демографія, міграція, народжуваність;
– цінності, громадянські компетенції, етика праці, суб‘єктність;
– освіта, компетенційний розвиток, зайнятість, доступ до соціальних ліфтів;
– здоров‘я, здоровий спосіб життя, гармоній розвиток, ментальне здоров‘я;
– інклюзія, можливості для уразливих груп, права людини.

Молодіжна політика України повинна давати відповіді, або пропонувати способи продукування відповідей на наявні виклики та готувати політичну спроможність для реагування на зміни викликів вже найближчим часом.