Репресований комуністичним режимом закарпатець Іван Мирон повністю реабілітований Національною комісією з реабілітації

90-річний патріот України, котрий відсидів у сталінських таборах 25 років, став першим реабілітованим за оновленим Законом України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»

Національна комісія з реабілітації, розглянувши справу мешканця високогірного села Росішка (Рахівський район Закарпатської області) Івана Мирона, прийняла рішення повністю реабілітувати його. Це рішення стало першим після внесення змін до закону «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». Таким чином член ОУН, колишній політв’язень, учасник Норильського повстання Іван Мирон, котрому в березні цього року виповнилося 90 років, повністю реабілітований Україною.

Першим кроком до цієї довгоочікуваної події стало рішення регіональної комісії Закарпатської області, яка навесні цього року одностайно проголосувала за направлення Національній комісії з реабілітації обґрунтованої пропозиції для визнання І.Мирона реабілітованим.
Активний учасник обласної організації Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих І.Мирон залишився єдиним мешканцем Закарпаття (а можливо, й України), котрий за зв’язки з ОУН та УПА у сталінські часи був засуджений за «антирадянщину» й відсидів 25 років у таборах ГУЛАГу. Після смерті Сталіна у політв’язня неодноразово була можливість скоротити термін відсидки й вийти на волю, однак він принципово відмовився визнати себе винним і покаятися, тому відбув у таборах повний термін ув’язнення.
У березні цього року, до 90-річного ювілею, І.Мирон був нагороджений найвищою відзнакою Закарпатської облдержадміністрації «За заслуги перед Закарпаттям». Як зазначалося в розпорядженні голови ОДА, відзнаку вручено за патріотизм, незламну волю і любов до України.