Декомунізація: вільний від пропаганди простір України

Ми довгий час жили в країні, імена на мапі якої давали чужинці. Ми жили як в гостях. І щойно тепер повернуся додому. Декомунізація не лише очистила наш простір від пропаганди, вона повернула українцям символічну власність на наші міста, села, вулиці.
Декомунізація стала реформою щодо якої відбулося найбільше в країні громадське обговорення. Ми вирішували і вирішили самі, як по-новому назвати чи повернути прадавні імена 52 тисячам вулиць, 989 містам, 26 районам, а поза тим тим — скверам, горам, річкам. Щоб остаточно викинути “наслідки леніна” із щоденного життя, не достатньо перейменувати вулицю і демонтувати пам’ятник. Але позбутися цієї пропаганди — ключовий крок трансформації країни.

Процес переосмислення спадщини комуністичного режиму та вилучення елементів комуністичної ідеології з символічного простору України розпочався задовго до Революції Гідності, однак набув системності після ухвалення 9 квітня 2015 р. Закону України № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки». Відтоді в Україні стартувала декомунізація та пройшло наймасштабніше суспільне обговорення щодо цінностей, які ми вкладаємо у назви наших міст, сіл та вулиць.  Детальніше дивіться у відео: