День усиновлення – свято людей з великим серцем!

Кожен рік, в останній день вересня, в Україні відзначається День усиновлення. Символічно, що цей день співпадає з релігійним святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Вперше українці відзначили цей день зовсім нещодавно – в 2009 році. Тоді указ президента України проголосив, що День усиновлення в нашій країні буде відзначатися 30 вересня щорічно.

Як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота матері і батька. Інколи потрібно багато часу, щоб зробити правильний вибір, вибрати ту єдину, заповітну стежку, яка привела б тебе до справжнього людського раю на землі.
Як відомо, найбільше люди бояться самотності. Ніякі багатства світу не можуть замінити родинного тепла, затишку, спілкування. Найважливіше, чго потребує дитина – сирота – це батьківське тепло і рідний дім.

Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – є усиновлення.  Тож не стіймо осторонь дитячих проблем, не будьмо сліпими до їхніх бід та проблем, не будьмо черствими, будьмо милосердними. Що це означає? А означає це одне-відкриймо свої душі, серця для добра, покаяння для тих маленьких людей, які колись будуть називатися – світлим майбутнім. І лише від нас залежить на скільки світлим вони його зроблять.

В Україні, а також і за кордоном, пріоритетною сімейною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування визнане усиновлення. Усиновлення є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки або сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя. Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачами можуть бути подружжя. Згідно чинного законодавства особам, які усиновили дитину надається оплачувана відпустка  у зв’язку з усиновленням тривалістю 56 календарних днів, а також допомога при усиновленні дитини у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні першої дитини.

Служба у справах дітей Берегівської райдержадміністрації щиросердечно вітає всі сім’ї, які усиновили дітей, висловлює їм подяку за щедрість сердець, за щоденну натхненну працю, за любов і турботу про дітей.