«Гуцульська бриндзя» в Рахові

Голова Берегівської РДА відвідав гастрономічний фестиваль-ярмарок, «Гуцульська бриндзя», що відбувся в неділю в Рахові.

Величезна кількість туристів із різних куточків України, заповнені вщерть готелі, садиби та хостели, тисячі вишиванок найрізноманітніших стилів, десятки тонн бринзи та інших продуктів вівчарства – так коротко можна охарактеризувати свято.

Розпочався фестиваль із відкриття бербениці зі свіжою бриндзею, якою частували всіх охочих. Відтак, під заклик трембіт, традиційна святкова хода на конях, возах та пішки рушила з центру Рахова до амфітеатру «Буркут», де села району встановили власні садиби, в яких змагалися на краще приготування вівчарських страв.

Звертаючись до організаторів, учасників та гостей фестивалю, голова облдержадміністрації  Ігор Бондаренко в своїй вітальній промові наголосив:
– Я хочу подякувати рахів’янам за те, що завдяки їхнім зусиллям і старанням свято стало традиційним і привабливим для туристів, а Рахів перетворився в центр ушанування вівчарської справи не тільки на Закарпатті, але й по всій Україні. Дякую за те, що традиції вівчарства, які закладені в гуцульському краї багато століть тому, зберігаються й продовжуються.

Символом «Гуцульської бриндзі» традиційно є полонинська ватра, яку щоразу, коли вівчарі повертаються з полонин, запалюють на фестивалі. Виконати цю місію доручили почесним гостям – керівництву області, району та найкращим вівчарям.

Фотогалерея.