Відкриті архіви: повернення імен репресованих родичів (ВІДЕО)

За ініціативою Українського інституту національної пам’яті 9 квітня 2015 року, окремим законом, Україна відкрила доступ до комуністичних архівів. Тепер таємні документи КГБ та інших спецслужб може переглянути кожен. Потрібне лише звернення і паспорт.

За словами директора Галузевого державного архіву Служби безпеки України Андрія Когута, сьогодні наша країна є європейським лідером з відкритості та ліберального підходу до документів комуністичних спецслужб. Щодня в читальному залі ГДА працюють від 12 до 20 відвідувачів. З 2014 до 2018 року, після прийняття Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років» майже втричі зріс попит відвідувачів, які звертаються до архівів.

За словами директора Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігоря Кулика вже скоро в Україні запрацює найбільший у світі архів справ КГБ та інших спецслужб, документальних доказів радянських репресій, геноциду та всього, що стосується “червоного” періоду в українській історії 1917-1991 років, до якого матимуть доступ всі охочі.

Всі матеріали зберуть на Троєщині в колишньому приміщенні заводу “Арсенал” на території банкнотно-монетного двору Нацбанку.

Відеоролик “Відкриті архіви” входить в серію відеоробіт про те, що робить для вас Український інститут національної пам’яті.