Визначення розмірів аліментів

Чинним законодавством передбачено, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Проте мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що на 2019 рік становить 849,50 грн. – для дитини віком до 6 років; та 1059 грн. – для дитини віком від 6 років.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

В той же час стаття 182 Сімейного кодексу України визначає обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів, а саме:
– стан здоров`я та матеріальне становище дитини;
– стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів;
– наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків;
– доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
– наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів;
– інші істотні обставини.