Гіпертонія – причина інфарктів та недоумкуватості

Артеріальна гіпертензія – один з головних факторів ризику інфаркту та інсульту. Раніше рахувалося, що тиск  140/90 зменшувати не треба, а зараз кардіологи стверджують що це вже гіпертонія.

Згідно сьогоднішніх поглядів, в нормі артеріальний  тиск (АТ) не повинен бути більше 119/78. 120/80 лікарі вже розцінюють як перед гіпертонію. Тиск 130/80 130/90 – це вже гіпертонія, яка потребує втручання. Однак якщо у людини, окрім підвищеного тиску немає інших факторів ризику для інфаркту та інсульту  можна обмежитися такими заходами як аеробне фізичне навантаження, зменшення ваги, дієта. Але якщо пацієнт курить, у нього є надлишкова вага, підвищений рівень холестерину і цукру у крові, то потрібно приймати ліки.

Деякі люди похилого віку рахують високий тиск нормальним для їх віку. І навіть існує думка, що підвищений тиск у них  покращує кровопостачання мозку. Це розповсюджена хибна думка. У людей похилого віку навіть помірно підвищений тиск (особливо систолічний «верхній») найвагоміший фактор ризику щодо інфарктів і інсультів і, головне, вікової деменції (недоумкуватості). Інша річ, що цільові значення зниження тиску у зрілому віці можуть бути дещо вищими ніж у молодості – до 130/80. Але при цьому артеріальний тиск не можна різко знижати, тому, що  дійсно кровопостачання життєво важливих органів може досягти небезпечного рівня.

            Також існує думка, що ліки проти гіпертонії потрібно приймати тільки у випадку підвищеного тиску. Така думка небезпечна. Артеріальну гіпертонію не можна вилікувати, її потрібно тільки контролювати, тобто ліки потрібно приймати постійно. Якщо цього не робити, це може призвести до гіпертонічного кризу, інфаркту або інсульту.

Якщо тиск підвищений помірно, перед призначенням ліків протягом трьох місяців намагаються його нормалізувати виключенням солі з раціону, зменшенням ваги, фізкультурою. А якщо це не допомагає, призначають ліки. Якщо пацієнт звернувся коли у нього рівень АТ постійно вищий 150/90, ліки йому призначають одночасно з дієтою і фізкультурою.

Існує декілька правил харчування для «сердечників». Перше – обмежити кількість калорій до 1800 ккал на день. Друге – «не їсти нічого білого» (тобто  виключити з раціону сіль, цукор, білий хліб, рис, макарони). Третє правило щодо жирів – вони повинні бути рослинними, або з морепродуктів, або горіхів. Полінасичені жирні кислоти (з рослинної олії, морської риби, горіхів)  зменшують «поганий» холестерин і збільшують «хороший». А цукор навпаки зменшує «хороший» і збільшує «поганий» холестерин. Але головне: солодке зменшує «чутливість» до інсуліну, а це прямий шлях до діабету і онкології.

Ще один з факторів ризику серцево – судинних захворювань – надлишкова вага. Але худнути треба правильно.  Візьміть собі за мету – втрачати приблизно 5% маси тіла  кожні три місяці. Навіть при такому повільному і незначному схудненні, ризик діабету і інфаркту різко зменшується. Крім цього, при повільному зменшенні ваги не відбувається «сплеск» гормональної активності, що може стати причиною сповільнення енергообміну і збільшення апетиту. І пам’ятайте: запорука успішного схуднення – не тільки зменшення кількості калорій, але і помірне фізичне навантаження, одне без іншого не працює.

Стреси також можуть призводити до інфарктів і інсультів. Але уникнути хвилювань не можливо. Тому існують методи розслаблення.

      Один з методів це усвідомлення факту що вчора вже минуло, а завтра , ще не настало. І своїми тривогами ми нічого не змінимо, а тільки нашкодимо своєму здоров’ю. Любити людей – це любити і себе. Тому робіть для свого здоров’я все що можливо.

    Багато хто позбавляється від стресу за допомогою алкоголю. Однак у всьому світі існують норми алкоголю, які розглядаються як корисні для серцево-судинної системи. Це приблизно 20гр. чистого спірту на добу. Тобто чарка міцного напою, або бокал вина, або кухоль пива.

    Але межа дуже тонка – навіть невелике збільшення вказаної кількості починає діяти шкідливо. Відомо правило Парацельса: «Ліки і отрута відрізняються тільки дозою».

Пам’ятайте: «Знати означає знешкодити»!

Ваше здоров’я залежить від Вас!