НАТО допоможе Україні реінтегрувати ветеранів у цивільне життя

Про шляхи реінтеграції ветеранів і підтримку Альянсу в цьому питанні говорили Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда, Голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков і спеціаліст операційного відділу штаб-квартири Альянсу з питань співробітництва з Україною Марчін Кожіел. Про це повідомляє АрміяInform із посиланням на пресслужбу Мінветеранів.

Марчін Кожіел розповів, що наразі Трастовий Фонд НАТО з питань переходу від військової кар’єри до професійної цивільної готовий розширити напрямки, за якими підтримує Україну, зокрема в реінтеграції ветеранів.

«Ми готові опрацювати 3-4 проєкти вже цьогоріч, які сприятимуть розбудові міністерства та реінтеграції ветеранів у цивільне життя», – розповів Марчін Кожіел.

Напередодні міністр пані Коляда презентувала проєкт Ветеранських просторів у штаб-квартирі Альянсу, як один із можливих напрямків роботи Трастового фонду НАТО щодо переходу від військової кар’єри до цивільної. Оксана Василівна зазначила, що «Ветеранський простір» може стати ефективним інструментом у діяльності ІІ-го етапу згаданого Трастового фонду.

У ході зустрічі Оксана Коляда розповіла, що готова передати напрацювання проєктів щодо реінтеграції ветеранів, які потребують підтримки.

Вона також подякувала Фонду НАТО з питань реабілітації, зокрема за організацію реабілітації українських захисників у Болгарії, забезпечення обладнанням реабілітаційного відділення в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни в Циблях і підтримку Національної команди «Ігор Нескорених».

Навзаєм, Александер Вінніков запевнив, що підтримка команди «Ігор Нескорених» триватиме, як і постійна підтримка Альянсом України. «Наша організація працює за принципом «одна країна – один план підтримки та сприяння». Тож зараз вважаємо доцільним розробити такий план із урахуванням пропозицій державних органів влади України», – зазначив представник НАТО.

Джерело: АрміяІнформ