До уваги мешканців Берегівщини, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг

Відбулися зміни у порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до Закону України від 09.11.17 №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» починаючи з жовтня 2019 року пільга надається у грошовій формі.

Розраховані органами соціального захисту населення суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).

Пільговики, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою виплата буде здійснюватися у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

У зв’язку з цим, платіж за послугу нараховується у повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику.

Уразі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю.

Пільговики, пільга яким буде надаватися у грошовій безготівковій формі сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перераховує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки не нарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. У такому разі рекомендуємо звернутися до управління соціального захисту населення для уточнення даних пільговика. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донараховано у наступному місяці.

Більш детальну інформацією можна отримати в управлінні соціального захисту населення Берегівської райдержадміністрації, каб.№220.