Гендерне насильство: “Бережи себе! Не терпи і не мовчи!”

У світі 25 листопада (коли відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок) стартує міжнародна кампанія – “16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства”, яка триває до 10 грудня.

Перша леді України Олена Зеленська взяла участь в інформаційній кампанії “Домашнє насильство в Україні – злочин, а не “прояв кохання! Не терпи і не мовчи”.

У такий спосіб дружина Володимира Зеленського повідомила про те, що в Україні є національна “гаряча лінія” із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123 з мобільного. “Поліна” (поліція проти насильства) – спеціальні мобільні групи поліції з реагування на випадки домашнього насильства – працюють в усіх обласних центрах країни, а також у Білій Церкві, Бердянську, Краматорську”, – написала перша леді.

«Насильство щодо жінок є одним із найпоширеніших порушень прав людини у світі. На жаль, Україна не є винятком: за статистикою, від психологічного чи фізичного насилля страждає кожна п’ята українка. Розбудова сервісів для постраждалих та боротьба з насильством в Україні ще триває, але ці історії – перші успіхи, якими варто ділитися. Насамперед для того, щоб українки знали, що ці сервіси існують і допомога є», – зауважила Олена Зеленська.

“Сьогодні у світі офіційно стартує акція «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства». Страшна статистика. За даними дослідження Фонду народонаселення ООН, проведеного торік, кожна третя жінка у світі – жертва насилля. Цифри щодо нашої країни просто лякають: щороку понад 1,8 млн українок потерпають від фізичної та сексуальної агресії. Колега, з якою кавуєш перед початком робочого дня… Однокурсниця, з котрою випадково перетнулися на вулиці… Двоюрідна тітка, якій телефонуєш лише, щоб привітати з днем народження чи іменинами… Мама… Твоя донька… Чи ти сама?.. Хочу нагадати, що домашнє насильство в Україні – злочин, а не «прояв кохання»! Бережи себе! Не терпи і не мовчи!” – закликала перша леді.