МІНІСТР ОБОРОНИ: ПОЗИЦІЯ ДЕРЖАВИ І МОЯ ПЕРСОНАЛЬНА ЦІЛЬ – ЦЕ СКАСУВАТИ ПРИЗОВ

«Позиція держави і моя персональна ціль – це скасувати призов. Ми рухаємося до професійної армії згідно зі стандартами НАТО, яка буде професійною, підготовленою і оснащеною, – наголосив 10 листопада Міністр оборони України Андрій Загороднюк під час інтерв’ю в прямому ефірі випуску програми «ТСН. Тиждень».
Він також додав, що його особистим бажанням є скасування призову.
«Це не відбудеться швидко, це не буде протягом року. Кожен військовослужбовець має знати своє місце, в нього має бути чітка військова  кар’єра, захищені права так, щоб ми могли конкурувати при відборі, конкурувати за кращих людей в нашій армії. І хороша техніка, звичайно, що є частиною наших спроможностей», – зазначив Міністр оборони України.
Нагадаємо, що Указом Президента України від 30 січня 2019 року у жовтні – грудні 2019  року оголошено призов на строкову військову службу.
Призов буде здійснено до Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної Прикордонної Служби України та Державної спеціальної служби транспорту України. Для військових комісаріатів Закарпатської області визначено призвати 370 осіб, в тому числі:
ЗСУ – 255 (258) чол.;
НГУ – 80 (95) чол.;
ДПСУ – 15 (87) чол.;
ДССТ – 20 (15) чол..
На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Мають право на  відстрочки: за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти, продовження професійної діяльності.
Звільняються від призову ті, хто за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби; які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку; виконали обов’язки служби у резерві (протягом 1 та 2 контрактів); батько або мати, рідний брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів; до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; були засуджені до позбавлення (обмеження) волі; після закінчення ВНЗ присвоєно військове (спеціальне) офіцерське звання.
Термін проходження служби складає 18 місяців, а для тих, хто має вищу освіту ступеня магістр – 12 місяців.
При призові на строкову військову службу всі, хто у складі команди буде направлений до військової частини отримають одноразову грошову винагороду у розмірі 3842 грн. та 370 – 450 грн. (в залежності від посади) щомісячного грошового забезпечення.
За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин  призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.