На Берегівщині обговорили впровадження пілотного проєкту «Карпатська Дорога Вина та Смаку»

Вчора, 25 листопада, в межах свята молодого вина в Шато Чизай відбувся семінар “Дорога вина та смаку – інструмент розвитку територій Закарпатської області як еногастрономічних туристичних дестинацій”.

Серед спікерів – керівник проєкту Європейського Союзу “Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні” Саверіо Савіо та національні експерти проєкту Олена Мотузенко, Алла Плачкова, Валерія Бондаренко, Світлана Злобіна та ін. Модератор семінару – директор виноробної компанії Шато Чизай – Анатолій Полосков.

Спочатку учасники семінару відвідали новий сучасний музей виноробства Шато Чизай та ознайомилися з історією вина та виноградарства.

Потім розпочався власне семінар, під час якого обмінювалися досвідом та експерти, науковці, бізнесмени. Тут були учасники із Одеської, Івано-Франківської, Закарпатської областей.

Закарпаття та Одещина – два регіони, в яких буде реалізовуватися пілотний проєкт «Дороги вина і смаку». В одеській області вже розроблено маршрути, маркетингову стратегію, залучено підприємців, які надають туристичні послуги. Тож тепер справа за Закарпаттям.

«Карпатська дорога вина та смаку» – інструмент розвитку Закарпаття, розвитку туризму для сільських територій. Тому важливо об’єднати локальні унікальні продукти та вивести на новий рівень якість надання туристичних послуг.

Сьогодні у світі набуває популярності еногастрономічний туризм – це вдале поєднання вин та інших алкогольних напоїв зі стравами місцевого, традиційного виробництва. Тобто до нас туристи їдуть не за піцою чи суші, а за справжніми традиційними закарпатськими стравами і винами.

Нашій області є над чим працювати. Попереду розробка проєкту Дороги вина і смаку, створення маршруту, залучення власників готелів, ресторанів з відповідним рівнем послуг.