Нарада з питань погашення заборгованості із виплати заробітної  плати, зі сплати ЄСВ та до ПФУ

Сьогодні, 27 листопада, при першому заступнику голови державної адміністрації Віталію Матію, відбулася нарада з питань погашення заборгованості із виплати заробітної  плати, зі сплати єдиного соціального внеску та до Пенсійного фонду України, на якій були присутні відповідальні структурні  підрозділи райдержадміністрації та начальник Берегівського відділу  обслуговування громадян.

Впродовж поточного року, за даними Головного управління статистики у Закарпатській області, на підприємствах економічно-активних і економічно-неактивних та комунальної форми власності заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

Ведеться облік суб’єктів господарювання, що мають борги зі сплати  ЄСВ по територіальному признаку. Щоквартально надається перелік приватних підприємців–боржників селищній та сільським радам щодо погашення заборгованості та вжиття інших заходів по зменшенню її заборгованості. Проводиться роз’яснювальна робота з фізичними особами підприємцями, які не здійснюють підприємницьку діяльність, не подають звітність та мають заборгованість зі сплати єдиного внесу щодо обов’язковості сплати єдиного внеску до моменту державної реєстрації припинення підприємницької діяльності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців. На сьогоднішній день, зростання боргу виникло через нарахування Фіскальною службою України фізичним особам–підприємцям  єдиного соціального внеску на загальній системі оподаткування за ІІІ квартал 2019 року.

Підводячи підсумки роботи, наради перший заступник голови райдержадміністрації  визначив першочергові завдання щодо скорочення боргу зі сплати єдиного соціального внеску  та до Пенсійного фонду України до кінця поточного року.