Сімейні форми виховання отримають підвищені виплати з 2020 року

24 грудня на засіданні Уряду було прийнято ініційоване Міністерством соціальної політики України рішення щодо спрощення процедур фінансування для виплати деяких видів соціальних допомог.

«Ми турбуємося про те, щоб в українців не було затримок із отримання виплат, тому наше рішення дозволить кінцевим отримувачам швидше отримувати гроші. Якщо раніше більшість виплат йшла субвенцією із державного бюджету місцевим, то тепер фінансується з бюджетної програми Мінсоцу!» – поінформувала Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.

– Ю. Соколовська про механізм використання бюджетних коштів виплати державних допомог сім’ям з дітьми, батькам-вихователям

ftp://ftp.kmu.gov.ua/24.12.2019_U.Sokolovska_sinxron.mp4

Спрощений механізм використання бюджетних коштів розроблено для:

– виплати державних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю;

– грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;

– оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною;

– підтримки малих групових будинків.

«Сімейні форми виховання отримають підвищені виплати з 2020 року», – заявила Міністр, коментуючи постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги».

З метою підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в патронатних, прийомних сім’ях, у дитячих будинках сімейного типу, з 1 січня 2020 року будуть підвищені розміри державної соціальної допомоги із 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

Збільшується і розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам: із 70 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину до 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.

Кошти на підвищення зазначених ініціатив передбачені у Державному бюджеті України на 2020 рік.