ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ-СИРІТ

З метою забезпечення соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою/піклуванням фізичних осіб, відповідно до спільного наказу  служби у справах дітей облдержадміністрації та головного управління праці та соціального захисту населення у Закарпатській області 24 березня 2010 року „Про забезпечення соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою/піклуванням фізичних осіб”, службою у справах дітей облдержадміністрації здійснено моніторинг забезпечення прав зазначеної категорії дітей в частині отримання державної соціальної допомоги, за підсумками другого півріччя 2019 року.
За результатами аналізу встановлено, що на території області за станом на 01.01.2020 року проживає 1452 дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебуває під опікою/піклуванням громадян, з  них 51 дитина перебуває на первинному обліку в інших областях України. Отримують державну соціальну допомогу 1393 дітей, у т.ч. отримують допомогу у максимальному розмірі 785 дітей. Не отримують зазначений вид допомоги 58 дітей. Основними причинами неотримання є:  перевищення розміру інших виплат  рівня допомоги – 9, новопризначені – 23, переоформлення документів – 19,  тощо. Вчасне переоформлення документів законними представниками дітей є запорукою забезпечення прав підопічних, створення відповідних умов для їх всебічного розвитку.

Також, службою у справах дітей здійснено аналіз щодо утримання та виховання дітей, які перебувають під опікою/піклуванням. Впродовж 2019 року встановлено опіку та піклування над 240 дітьми, скасовано – у 237 випадках, у тому числі 6 – у зв’язку із невиконанням опікунами/піклувальниками своїх обов’язків відносно підопічних. На кінець 2019 року під соціальним супроводом районних/міських центрів соціальних служб для сім՛ї, дітей та молоді перебувало 120 сімей опікунів/піклувальників.

Соціально-правовий захист дітей, які виховуються в сім’ях опікунів/піклувальників, перебуває на постійному контролі служби у справах дітей облдержадміністрації.