В облдержадміністрації обговорили соціальні проблеми ромів Закарпаття

6 лютого, у сесійній залі облради, відбулося засідання представників Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації в області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.
Участь у ньому взяли: начальник управління національностей та релігій облдержадміністрації Йосип Резеш; заступник голови Міжвідомчої робочої групи, заступник голови громадської організації «Закарпатське обласне Ромське Об’єднання «Романі Черхень» («Ромська зірка») Мирослав Горват; директор Закарпатського обласного  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк; начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Світлана Якімеліна, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, ромських громадських організацій та лідери ромських поселень.
На порядку денному були питання соціального забезпечення представників цієї національної спільноти, а також відзначення в області Міжнародного дня ромів, який традиційно в усьому світі відзначається 8 квітня.
Йосип Резеш, відкриваючи засідання, наголосив на необхідності підвищення ролі ромських організацій у формуванні державної етнонаціональної політики єдності у багатонаціональному Закарпатті.
Мирослав Горват, звертаючись до присутніх, наголосив на тісній співпраці у вирішенні проблем ромських організацій та місцевої влади чому свідчення й нинішнє зібрання. Закликав залучати молодь до участі у громадському житті та брати більш активну участь у розробці планів розвитку національних громад. «Не держава, не місцева влада, а перш за все самі роми повинні вирішувати проблеми, які постають перед ними», – наголосив М.Горват.
Відтак члени робочої групи детально розглянули актуальні питання життєзабезпечення ромської меншини і висловили конкретні пропозиції щодо спільної роботи з обговорюваної тематики.
В ході засідання було розглянуто доручення в.о. голови обласної державної адміністрації від 29 січня 2020 року, яким дано завдання райдержадміністраціям, виконавчим органам міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад утворити мультидисциплінарні команди з числа представників соціальних служб, служб у справах дітей, управлінь соціального захисту населення, представників закладів освіти та охорони здоров’я, центрів надання вторинної правової допомоги та інших закладів та установ для обстеження умов проживання, проведення оцінки рівня безпеки дитини (за потреби) та  потреб сім’ї/особи та ін.
Потрібно зауважити, що дорученням в.о. голови ОДА рекомендовано залучити до роботи мультидисциплінарних команд і представників ромських громадських організацій.
Підсумовуючи результати засідання, начальник управління національностей та релігій облдержадміністрації Йосип Резеш наголосив на необхідності удосконалення співпраці ромських громадських організацій з органами державної влади та органами місцевого самоврядування для ефективної реалізації Плану заходів зазначеної Стратегії.
Пресслужба ОДА