Щодо профілактики поширення коронавірусу (COVID-2019)

У зв’язку із загрозою поширення коронавірусу (COVID-2019), ми вирішили поспілкуватися на цю тему із завідувачем інфекційного відділення Берегівської ЦРЛ Геннадієм Андреєвим.

Отож, на сьогодні, в області постійно проводиться моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ. Осіб, які б відповідали визначеному випадку COVID-2019 не виявлено.
Більшість інфекційних лікарень, в тому числі наша обласна, до зустрічі з такою інфекцією готуються. І пацієнти з підозрою на коронавірус будуть направляти саме в Обласну клінічну інфекційну лікарню м. Ужгорода.
Ситуацію щодо запобігання COVID-2019 також розглянуто на засіданні районної комісії з питань ТЕБ та НС.

А тим часом треба дотримуватися таких рекомендацій та застережень по догляду за хворим, з підозрою на COVID-2019 в домашніх умовах:
– хворий повинен бути ізольований в окрему кімнату;
– відвідування забороняються;
– по телефону повідомити сімейного лікаря про підозру на захворювання;
– доглядач повинен носити медичну маску;
– проводити гігієнічну обробку рук, після будь яких контактів із хворим. Руки бажано витирати паперовим рушником;
– частіше прибирайте кімнату та дезінфікуйте поверхні звичайними побутовими деззасобами;
– прати білизну при температурі 60-70°С загальними побутовим миючими засобами;
– особи з симптомами повинні залишатися вдома, поки не буде доведено наявність чи відсутність COVID-2019;
– усі члени домогосподарства вважаються контактними, а стан їх здоров’я необхідно контролювати.

При підозрі на COVID-2019, важливо дотримуватися режиму «самоізоляція», а «також розповісти лікарю історію подорожування».
Наголошуємо, що це поради, для використання в домашніх умовах при підозрі на корона вірус. Бо як кажуть, поінформований – значить озброєний.

Що ж до поточного рівня захворюваності, то у нас в районі спостерігається підвищення рівня захворюваності на грип. Є кілька підтверджених випадків захворювання на грип типу А (підтверджено цитотестами).
Важкі випадки захворювання лікуються у інфекційному відділенні Берегівської ЦРЛ.
Особливо небезпечним це захворювання є для людей з хронічними захворюваннями, такими як: цукровий діабет, бронхіальна астма, хвороби серця і особливо – для вагітних та дітей.

При підозрі на грип, потрібно викликати лікаря додому, обмежувати контакти і дотримуватися санітарно-епідеміологічного режиму. Важливо бути свідомим і не поширювати хворобу.
Профілактика для грипу та ГРВІ: найефективніше – це щеплення. Якщо ви його не зробили, то зараз варто обмежити подорожі та контакти, добре харчуватися вітамінною їжею.

Медики краю та всієї країни проходять навчання, постійні семінари з питань запобігання поширенню коронавірусу.

Ще раз нагадуємо – коронавірусна інфекція – така ж як і інші гострі респіраторні вірусні інфекції, грип, яка передається повітряно-краплинним або контактним шляхами.

Ознаками коронавірусної інфекції є: висока температура, сухий кашель, болі за грудиною, задишка. І головне – чи контактували ви із хворими на цю інфекцію або приїхали із регіону, де зафіксовано випадки COVID-2019.

Тож важливо дотримуватися простих правил, не панікувати та мислити критично і не поширювати неправдивої та не перевіреної інформації.

Будьте уважні до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких і не тільки зараз – а завжди! Пам’ятайте, найкраще лікування – це профілактика!
Будьте здоровими.