24 березня – День боротьби з туберкульозом

Туберкульозце інфекційне захворювання, яке має небезпечні наслідки для Вас і оточуючих. Найбільш поширена форма – туберкульоз легень, але ця хвороба може також вражати нирки, горло та інші органи. Паличка Коха частіше всього потрапляє в організм через органи дихання.
В наші дні ця хвороба повністю виліковна, але тільки при Вашій дієвій участі.
Ваша доля – у Ваших руках. Саме від Вас, Вашого бажання одужати, Вашій дисциплінованості у виконанні призначень лікаря, залежать результати лікування.
Пам’ятайте, що:
Своєчасне професіональне лікування дозволить
повністю вилікувати туберкульоз в 95% випадків;
зменшити ризик ускладнень і побічних ефектів;
скоротити термін перебування в стаціонарі.

Лікування туберкульозу все ще займає довгостроковий час, але сьогодні більшості хворим не прийдеться залишатись в лікарні на протязі всього періоду лікування. Термін перебування в лікарні залежить від реакції організму на лікування і визначається лікарем. В більшості випадків тільки перші 2 місяці лікування вимагають перебування в стаціонарі.

В кінці цього періоду буде проведена мікроскопія харкотиння  і рентгенологічні дослідження. Якщо паличок в харкотинні немає, Ви можете продовжувати другу частину лікування вдома, тобто Ви більше не виділяєте палички Коха назовні і, таким чином,  вже не спроможні заразити оточуючих.

Другий період лікування продовжиться як мінімум 4-6 місяців. Упродовж цього періоду кожний день або 3 рази на тиждень Ви будете отримувати необхідні ліки. Це буде відбуватись чи-то в лікарні, чи в поліклініці.

Дія ліків настільки ефективна, що після кількох тижнів лікування Ви відчуєте себе краще. Після 2-3 місяців Ви навіть можете  відчути, що Ви одужали. Однак на даний момент Ви ще не вилікувані,  і якщо в цей час перестати лікуватися або приймати препарати не регулярно, з перервами, то хвороба обов’язково повернеться.

Тому дуже важливо продовжувати приймати пігулки до тих пір, поки лікар, який Вас лікує, не відмінить лікування.
Не припиняйте лікування самостійно, це небезпечно для Вас і оточуючих.
Не пропускайте жодного прийому ліків.
У випадку виникнення ускладнень не відкладайте візити до лікаря.