Позачергове засідання сесії районної ради щодо ситуації з COVID-19

Вчора, 18 березня, з ініціативи керівництва райдержадміністрації, відбулося позачергове засідання сесії районної ради.

Найважливішим питанням було внесення змін до районного бюджету стосовно виділення коштів КНП «Берегівська ЦРЛ» для придбання засобів індивідуального захисту органів дихання та шкіри, необхідного обладнання та доплати медперсоналу, залученому до лікування COVID-19. Рішення депутати підтримали одноголосно

Ігор Цар, виконуючий обв’язки директора Берегівської районної філії Державної установи «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» інформував присутніх про необхідність рішучих карантинних обмежень. Зокрема наголосив, що найкращим карантинним заходом наразі є самоізоляція та скорочення до мінімуму виходів на вулицю, особливо людям похилого віку, вагітним жінкам та із супутніми захворюваннями.

Про карантинні заходи в Берегівській ЦРЛ та її готовність до можливого поступлення хворих з коронавірусною інфекцією інформував головний лікар Іван Малеш. Так, він зазначив, що в інфекційному відділенні є 25 стаціонарних ліжок та 24 будуть розгорнуті додатково (за потреби), наявні 3 апарати штучної вентиляції легень і є потреба у придбанні ще таких апаратів. Тести на виявлення COVID-19 очікуються на кінець березня. У лікарні заборонено відвідування хворих, тож головний лікар просить віднестися з розумінням до ситуації.

Заступник начальника Берегівського управління поліції Стефан Кантор інформував, що від завтра (19.03.2020) проводити торгівлю можуть тільки аптеки, АЗС і продуктові магазини. Порушники потраплять під штрафні санкції.
Власникам магазинів і аптек необхідно організувати роботу так, щоб не було черг. Запускати у приміщення кілька чоловік (2-3).

Про роботу первинної ланки охорони здоров’я інформувала головна лікарка КНП «Берегівський центр ПМСД» Руслана Гедєш. Зокрема, вона зазначила, що особи, які повернулися з-за кордону, повинні в телефонному режимі повідомити про це сімейного лікаря.

Найголовніше – ми всі маємо бути свідомими. Зверніть увагу на обмежувальні заходи в Китаї та країнах ЄС. Залишайтеся вдома, а також допоможіть людям старшого віку (принесіть їм ліки, продукти).

Тільки разом, дотримуючись правил і рекомендацій, ми зможемо запобігти поширенню коронавірусу. Дбайте про своє здоров’я і здоров’я своїх близьких!