Україна співпрацює з НАТО у боротьбі з коронавірусом

Наші найбільші у світі літаки “Мрія” (АН-225) та “Руслан” (АН-124) доставляють гуманітарну та медичну допомогу країнам ЄС у рамках програми стратегічної взаємодії НАТО SALIS.

“Українські літаки демонструють як НАТО працює з партнером – Україною, щоб забезпечити повітряні перевезення для союзників” – сказав Єнс Столтенберг, Генеральний секретар НАТО.

Він також відзначив, що подібні спільні дії зміцнюють партнерство між Україною та НАТО.

Генсек наголосив, що союзники схвалюють той факт, що у НАТО є багато партнерів. “Ми можемо разом стояти і реагувати на спільні виклики, яким є криза Covid-19”, – додав він.

Столтенберг зазначив, що схвалює тісне партнерство з Україною. “Це (пандемія коронавірусу – ІФ) торкнулося нас всіх, це – загальний виклик, на який ми повинні реагувати спільно. Звісно, ми зараз обговорюємо, як далі ми можемо посилити партнерство з Україною, і Програма посилених можливостей – один з елементів, щодо якого наразі триває обговорення, тому мені ще рано робити висновки, але все, що ми робимо разом, зміцнює партнерство між НАТО й Україною”, – упевнений генсек альянсу.

“Це дуже хороший приклад, який демонструє, що ми можемо бути серйозним контриб’ютором у міжнародну безпеку, бути складником міжнародних зусиль, спрямованих на боротьбу зі спільним ворогом – коронавірусом” – розповів Георгій Толкачов, в.о. Глави Місії України при НАТО.