17 травня – День пам’яті жертв політичних репресій. 18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

17 травня – День пам’яті жертв політичних репресій.
18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Задля гідного відзначення цих скорботних Днів пам’яті, 17 -18 травня, просимо на будинках та спорудах приспустять Державний Прапор України і обмежити розважальні заходи.

Довідково:

Щороку у третю неділю травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Цей день встановлений Указом Президента України у 2007 році, з метою гідного вшанування пам’яті репресованих українців, донесення до суспільства та світової спільноти об’єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України.

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – пам’ять про злочинні акції радянської влади, які привели до масових жертв та завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічним чином вплинули на його історичний шлях.

Цього року через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19, підготовка більшості заходів, присвячених пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу стала неможливою. Тому надзвичайно важливо в цей день не забувати про трагічні сторінки нашої історії.
Враховуючи зазначене, на знак солідарності з кримськотатарським народом просимо утриматись цього дня від будь-яких заходів розважального характеру та згадати хвилиною мовчання про жертв геноциду кримськотатарського народу.

Задля гідного вшанування пам’яті загиблих кримських татар, підтримки кримськотатарського народу у їх боротьбі за свої права та жертв геноциду кримськотатарського народу, національні мовники уникатимуть розважальних та гумористичних програм 18 травня 2020 року.