Розвінчуємо міфи про НАТО

З часів СРСР в суспільстві ширяться плітки та міфи, що НАТО нібито є не дуже дружньою організацією. Такі заяви, передусім, лунають від тих, хто намагається послабити Альянс і залишити вразливими країни, що прагнуть в НАТО. А ще, серед великої кількості інформації і новин все важче відрізняти правду від обману чи перебільшення.

У нашій рубриці «Міфи про НАТО» ми покажемо усі «найжахливіші» історії про Альянс.

А які ще страшилки про НАТО чули особисто ви? Діліться і ми розповімо, що з того правда, а що ні.

Міф 1. НАТО – агресивний блок, який прагне підкорити собі інші країни

Твердження про агресивність НАТО прийшло з радянських часів. Тоді СРСР цілеспрямовано демонізував Альянс, щоб підтримувати конфронтацію із Заходом під час «холодної війни». В момент, коли Радянський Союз вводив свої війська у Будапешт, Прагу, Афганістан суспільству нав’язувалась думка про «агресивний блок НАТО» . Та Альянс у першу чергу було створено для захисту його членів від зовнішнього нападу і цей принцип закладений у Північноатлантичний договір ще з 1949 р.

Після розпаду СРСР Росія активно розвивала взаємини з НАТО, проводила спільну модернізацію збройних сил і техніки РФ, активно співпрацювала з виробниками озброєнь в країнах НАТО. Але після початку збройної агресії проти України НАТО призупинив практичну співпрацю з Росією та наростив підтримку Україні для посилення її обороноздатності та стійкості

Відтоді міф про «агресивне НАТО» ожив з новою потужністю, щоб показати, що діяльність НАТО ніби-то спрямована «проти Росії». Нова хвиля «демонізації НАТО» повинна відволікти увагу від головного, що НАТО діє у відповідь на агресію, а не спричиняє її.
Єдина загроза від НАТО для будь-якого агресора полягає у тому, що в Альянсу є досить військової потужності, щоб опиратися прямій чи навіть гібридній військовій атаці. Це свого роду сигналізація чи озброєний сторож від непроханого злодія, який проникає в оселю. Зрозуміло, що у такому випадку злодій буде намагатися будь-якою ціною позбавити потенційну жертву підтримки зі сторони сильного союзника, проти якого лиходій не наважиться діяти.

За матеріалами Офісу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.