Шануймо героїв: Василь Сліпак

“Я пропустив Майдан, але війну не пропущу!”
Ці слова належать Василю Сліпаку – талановитому оперному співаку, солісту Паризької національної опери. Його голосом захоплювалися поціновувачі класичного співу по всій Європі. Він був визнаний та успішний. Його неповторний бас-баритон міг ще багато років звучати вживу на найкращих європейських сценах.
Якби його не забрала війна.

Василь Сліпак – доброволець ДУК-ПС, легендарний “Міф” загинув 29 червня 2016 року від кулі ворожого снайпера.

На час російсько-української війни Василь Сліпак майже двадцять років жив у Франції та мав успішну кар’єру. Розпочалася вона з львівської хорової капели “Дударик”, куди Василь потрапив у дев’ять років. Потім був Львівський державний музичний інститут, потім Гран-прі й Гран-прі глядацьких симпатій на Міжнародному конкурсі ораторії і пісні «Гран-Прі France Telecom» у Франції. 1996-го його запрошують в Паризьку національну оперу солістом.

Мав величезний діапазон голосу, співаючи одночасно контртенором та баритоном. Провів кілька успішних сольних турів по Європі. На міжнародному фестивалі оперних співаків в Армеле арію «Тореадор» у виконанні Василя Сліпака назвали найкращим чоловічим виступом.

Двічі відмовлявся від пропозиції отримати французьке громадянство, лишаючись громадянином України.

На початок Революції Гідності мав контракт в опері, тому не міг прилетіти до Києва, але очолив волонтерський рух у Франції. Організовуючи акції підтримки Євромайдану, збираючи кошти та відправляючи гуманітарні вантажі. Разом з друзями-співаками створив організацію «Оперні співаки для дітей».

Тричі їздив у зону АТО, у складі ДУК-ПС воював у районі Пісків, Донецького аеропорту, Авдіївки, був поранений. 18 червня 2016-го привіз на Луганщину добровольцям зібрану допомогу і залишився.

Василь Сліпак став першим бійцем-добровольцем, який отримав зірку Героя України, не будучи в лавах Збройних Сил України. Також його посмертно було нагороджено орденом «За мужність» І ст.

Похований у Львові на Личаківському кладовищі.

Українські режисери Леонід Кантер та Іван Ясній зняли про Сліпака документальний фільм “Міф”.