Про ситуацію із сміттєвими заторами на р. Боржава

Вчора, 21 серпня,  голова облдержадміністрації Олексій Петров, разом із головою Берегівської РДА Іштваном Петрушкою, оглянули хід робіт з очищення русла річки Боржава біля села Квасово.
У цьому році засміченість річки Боржава, набула критичного рівня, що в подальшому приведе до затоплення населених пунктів, сільськогосподарських угідь на території району. На засіданні обласної комісії ТЕБ та НС цю проблему віднесено до розряду «надзвичайних ситуацій».
Сьогодні роботи по очищенню річки Боржава веде Міжнародний інженерний батальйон “Тиса”.

Голова ОДА Олексій Петров оглянув проблемні місця, поспілкувався із сільським головою с. Квасово – Василем Губалем та із військовими, які задіяні у ліквідавції НС. І, навіть, спробував «військової каші» – в нашому випадку закарпатського бограчу.
Як зазначив сільський голова Василь Губаль, дуже важливо, що обласне і районне керівництво нарешті звернуло увагу на таку велику і давню проблему як засміченість річок та екологічні питання взагалі.
Річка Боржава, село Нижні Ремети, Берегівський район. Це одне з проблемних місць, де після літніх дощів утворилися сміттєві затори.
Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров та голова Берегівської райдержадміністрації Іштван Петрушка, сільський голова Олександр Подмятніков, оглянули та оцінили масштаби подальших робіт.
Нагадуємо, що річка Боржа́ва протікає в межах Свалявського, Іршавського, Виноградівського та Берегівського районів Закарпатської області. Права притока Тиси (басейн Дунаю). Довжина Боржави 106 км.
В цій ситуації, лише спільні дії, нова екологічна культура та свідомість мешканців області допоможе врятувати наш край від тотального засмічення і повеней, у тому числі – і сміттєвих.