Голова ОДА Олексій Петров на святі 1 вересня у школах Берегівщини

Учні школи в Батьові почали новий навчальний рік в оновлених приміщеннях. Голова Закарпатської ОДА, разом із головою Берегівської РДА Ішваном Петрушкою, проінспектував реконструкцію будівлі загальноосвітньої школи І ступеня в смт Батьово, яка наразі на стадії завершення.
Керівник області оглянув оновлені класи, де сьогодні розпочали навчання 82 учні. Губернатор завітав і до найменших – першокласників. Їх у Батівській школі 21.
При вході до школи встановили антисептик для рук, ним запропонували скористатися і голові Закарпатської ОДА.
Олексій Петров: «Вітаю із початком навчального року. Важливо те, що ми повинні запровадити нову культуру поведінки учнів та учителів у школі під час дії обмежень. Можливо, пандемія COVID-19 триватиме ще рік, поки не винайдуть вакцину та не почнуть її розповсюджувати. Із березня цього року завершували навчання діти дистанційно. І сьогодні усі раді повернутися до звичних уроків. Якщо ми будемо дотримуватися встановлених правил, то дітей зможуть навчати вчителі безпосередньо. Ми – батьки, зацікавлені, щоб дітки були тут, у школі».

Діти розповіли, що вони знають про нові умови перебування у школі, зокрема про носіння масок, як використовувати дезінфекцію та як часто потрібно мити руки.
Олексій Петров привітав учнів з початком нового навчального року, побажав не хворіти та гарно вчитися!
Нагадаємо, що до початку реконструкції будівля школи знаходилась у вкрай занедбаному, а подекуди і в аварійному стані. У 2020 році проєкт реконструкції нежитлової будівлі по вулиці Шевченка, 4 у смт Батьово Берегівського району включено до переліку об’єктів, що реалізуються у рамках програми Президента України «Велике будівництво». Ремонтні роботи на завершальному етапі: зокрема, шкільні приміщення утеплено, школа стала енергоощадною, проведено покращення умов перебування у навчальному закладі учнів та персоналу. Цього року мають встановити ліфт для обслуговування учнів з обмеженими можливостями. На території школи працює також дитячий садок. Із 10 серпня тут відкриті 2 групи для дошкільнят. Цього року школу та дитсадок планують обладнати ігровими та спортивними майданчиками.
Також, у ході візиту на Берегівщину, голова ОДА завітав на урок в Берегівській угорській гімназії імені Габора Бетлена.
Прочитав школярам вірші Тараса Шевченка угорською мовою і Шандора Петефі – українською.
“Звучить дивно, але саме різна культура та багатомовність об’єднує наc в унікальну закарпатську родину! Як сказав Ґете, скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина. Тому закарпатці – люди, як мінімум, помножені на 2! “, – написав Олексій Петров на своїй сторінці у соцмережі “Фейсбук”.
За матеріалами прес-центру Закарпатської ОДА