Про боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції в області

Перший заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба сьогодні на брифінгу поінформував про боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції в області:

«Коротко інформую про рішення держкомісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 24 вересня, яке ми анонсували. Ми плідно співпрацювали з цією комісією в онлайн режимі. Я їм дуже вдячний за те, що вони сприймали наші аргументи, вони вислуховували нас. І, відповідно, до тих змін членам регіональної комісії Закарпаття надано право дорадчого голосу при прийнятті рішення щодо віднесення тієї чи іншої території до відповідного рівня епідемічної небезпеки. 

Отже, з цього понеділка (28 вересня) наша область має лише дві помаранчеві зони – це місто Ужгород та Ужгородський район. Усі інші адміністративно-територіальні одиниці відносяться до жовтих зон.

Завдяки запровадженню жорстких карантинних обмежень, завдяки роботі, як і регіональної комісії, так і керівників робіт на місцях, нам вдалося покращити показники щодо захворюваності. Так, якщо на даний момент середній рівень захворюваності по Україні, який вираховується за 14 днів, на сто тисяч населення є 114, то на Закарпатті на даний момент 78.

Лише 36 відсотків завантаженість тих ліжок у 16 лікарнях, які відповідно до розпорядження керівника державного рівня включено у перелік закладів охорони здоров’я, які займаються лікуванням хворих на КОВІД-19. Це досить не високий показник. Те ж саме, по тих особах, які уже вилікувалися. Ми маємо на даний момент 4831 особу, яка одужала після захворювання на КОВІД-19. Станом на сьогодні є 4898 осіб, які хворіють.

Усі заклади охорони здоров’я забезпечені необхідним обладнанням. 23 вересня під час візиту міністра закордонних справ Угорщини на площі Народній, перед будівлею ОДА був переданий гуманітарний вантаж 50 ШВЛ від екуменічної служби допомоги Угорщини. Це обладнання розподілене між усіма закладами на території області. Тобто, і лікарі готові, і заклади готові, і сама система боротьби із поширенням на КОВІД-19 вона теж працює на високому рівні.

Доповідаю щодо анонсованого підвищення із 1 вересня цього року зарплати медичним працівникам. Усі заклади охорони здоров’я області подали необхідні документи для контрактування 33 пакету, перехідного пакету фінансування закладам охорони здоров’я і очікують на надходження цих коштів. 70 відсотків – це лікарі, 50 відсотків середній медичний склад і 25 відсотків молодший медсклад».