Шановні виборці! Інформація про зміну адреси голосування

25 жовтня 2020 року відбудуться місцеві вибори за новими правилами і на новій територіальній основі. Виборчий процес на території України офіційно ще не розпочався, проте підготовка до виборів триває. Цьогоріч ми обираємо місцеву владу, а це означає, що ви, як виборці, повинні мати пряме відношення до цієї громади. Вже з 1 липня 2020 року громадяни, які живуть не за місцем реєстрації, внутрішньо переміщені особи (переселенці), “трудові мігранти”, а також ті, у кого зовсім немає реєстрації мають можливість змінити адресу голосування.

Це можна зробити:

– онлайн: в Особистому кабінеті виборця на сайті drv.gov.ua, при наявності кваліфікованого електронного підпису, заповнивши заяву безпосередньо на сайті;

– у паперовій формі: особисто або через уповноважену особу, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем фактичного проживання.

Під час зміни виборчої адреси не потрібно надавати підтверджуючі документи фактичного місця проживання. У заяві вказується адреса житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою. Таку заяву можна подати не пізніше, ніж на п’ятий день від початку виборчого процесу, тобто до 10 вересня 2020 року включно.

Нова виборча адреса стане постійною і процедуру зміни місця голосування не доведеться проходити на наступних виборах або референдумах. Повторно змінити виборчу адресу можна буде не раніше, ніж через один рік.

Особливо важливо, що з 1 липня 2020 року запрацювали електронні сервіси Державного реєстру виборців. Сайт ДРВ містить детальну інструкцію, як заповнити заяви. Громадяни можуть звернутися онлайн до органу ведення Державного реєстру виборців щодо:

–  свого включення до Реєстру;

–  внесення змін до своїх ідентифікаційних персональних даних у Реєстрі;

–  зміни своєї виборчої адреси;

– внесення змін до відомостей про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно;

–  виправлення неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи;

–  змісту своїх персональних даних;

– прізвищ, власних імен, по батькові, дати народження усіх виборців, внесених до Реєстру за своєю власною виборчою адресою.

Адреса відділу ведення Державного реєстру виборців Берегівської райдержадміністрації:
м.Берегове, вул.Мукачівська, 6, третій поверх, каб.45.

Начальник відділу ведення
Державного реєстру виборців
Марія ГАЛАС