УВАГА! САНАТОРНО – КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесених до 1 категорії та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи послугами на санаторно – курортне лікування проводиться згідно «Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року №854 у порядку черговості, в межах бюджетних призначень. Показником черговості є дата постановки на облік.

Порядок передбачає укладання трьохсторонніх договорів між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням праці соціального захисту населення. При цьому постраждалій особі забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення. У разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі, постраждалі громадяни здійснюють доплати за надання послуг у закладі за рахунок власних коштів.

З 01.01.2018 року введено в дію норму щодо отримання постраждалими громадянами компенсації замість санаторно-курортної путівки, тобто, особа має право самостійно обирати чи отримувати послуги із санаторно-курортного лікування чи отримувати компенсацію.

Повідомляємо, що до 15 жовтня 2020 року проводиться прийом заяв від постраждалих громадян для взяття на облік по забезпеченню путівкою на санаторно-курортне лікування та  для отримання грошової компенсації замість путівки  у 2021 році.

Для взяття на відповідний облік до управління праці та соціального захисту населення постраждалі громадяни, віднесені до категорії 1 подають:

– заяву за встановленою формою;

– довідку для одержання путівки на санаторно- курортне лікування за формою 070/0;

– копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

– копію паспорта

– копію довідки МСЕК

Один з батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх заміняє подають:

– заяву за встановленою формою;

– довідку для одержання путівки на санаторно- курортне лікування за формою 070/0;

– копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);

– копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;

– копію паспорта одного з батьків або особи, яка їх заміняє;

– довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.

Під час подання копій документів, пред’являються оригінали зазначених документів.

У разі коли громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю мають право на санаторно – курортне лікування за двома або більше законами, їм надається право вибору взяття на облік для забезпечення путівкою за одним із них.

З питань оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи звертатися до управління праці та соціального захисту населення Берегівської райдержадміністрації за адресою:

м.Берегово. вул.Мукачівська,3, каб.7, телефон: 23159

В зв’язку з карантинними заходами, рекомендуємо подавати заяву та необхідні документи до управління через уповноважених осіб селищної та сільських рад.